Světlovody pro výrobní prostory

Světlovody pro výrobní prostory

Přívod světla pomocí světlovodů se v posledním době stává alternativou i pro osvětlení výrobních prostorů. Zde se pak jedná o prosvětlení kanceláří v závodě, ale i prosvětlení velkých výrobních hal a skladů, kde alternujeme k prosvětlení pásovými, anebo bodovými světlíky.

Tradiční vertikální okna poskytují normální denní světlo ve vzdálenosti asi 6 metrů od okna. S rostoucí vzdáleností od okna klesá i dosah denního světla, což často vede k svícení elektřinou i v průběhu slunečního dne. Přes velké skleněné tabule se místnost v horkých dnech rychle vyhřeje, naopak v zimě uniká z takových prostorů teplo.V prvním i druhém připadě se neúměrně zvyšuje spotřeba elektrické energie na klimatizaci, chlazení, resp. vytopení prostorů a tím stoupají i náklady.

Světlovody Sunway Industrial představují moderní, ekologické a ekonomicky výhodné řešení, které vám umožní využívat přirozené sluneční světlo v průběhu celého dne, 365 dní v roku. 

Světlovody Sunway Industrial nabízíme ve 2 velikostech, světlovod s průměrem 56 cm a 78cm. Velkou výhodou těchto světlovodů je možnost osazení "do vzduchu", čím dokážeme na příklad svést denní světlo do středu výrobní haly nad pracoviště, na kterém potřebujeme více světla.

Víme, že výběr světlovodu nemusí být lehká záležitost, proto vám bližší informace o světlovodech velice rádi poskytneme telefonicky, nebo mailem.

Kam umíme světlovod umístnit?

Naše světlovody pro výrobní prostory

Sunway 560

Nabízíme na výběr různé tvary difuzorů: CUBE nebo APPLE.

Je určen na prosvětlení prostorů až do 25 m2 plochy.

SUNWAY 560 je vhodný pro splnění normy denního osvětlení pro pracoviště s vyšší zrakovou náročností. Při prosvětlení kanceláře nebo pracoviště je potřebné zabezpečit světelnětechnický posudek.

Sunway 780

Světlovod s průměrem 775mm. Nabízíme na výběr různé tvary difuzorů: CUBE, APPLE nebo OPENAIR.

Je určen na prosvětlení prostorů až do 45m2 plochy. Světlovod SUNWAY 780 je vhodný pro splnění normy denního osvětlení pro pracoviště s vyšší zrakovou náročností.

Při prosvětlení kanceláře nebo pracoviště je potřebné zabezpečit světelnětechnický posudek.

Doporučena délka světlovodu do 20m.

Termoizolační vlastnosti světlovodu

Posledních 5 let je značným fenoménem úspora energie a energetická bilance budovy. Budují se energeticky pasivní domy, kde se klade velký důraz na přestup tepla přes stavební prvky.

Ke kolaudaci potřebuje stavitel odevzdat energetický certifikát. Difuzor světlovodu SUNWAY standardně obsahuje izolační dvojsklo, plněné argonem. Současně máme v nabídce i prvek Izolway, který dokáže zabezpečit systému přestup tepla až na úrovni U = 0,64.

S návrhy a instalací světlovodů máme dlouholeté zkušenosti, a proto se s jakýmikoliv dotazy obraťte na nás. Rádi je zodpovíme a  poradíme.

Realizované instalace našich světlovodů