Světlovody pro kanceláře

Světlovody pro vaši kancelář


Pomocí světlovodů Sunway Office vytvoříte z tmavé kanceláře příjemné pracovní prostředí. Jelikož přirozené denní světlo má příznivý vliv na psychiku člověka a podporuje jeho výkon, je pro každodenní práci vašich pracovníků jedinečnou alternativou umělého osvětlení. Světlovody Sunway Office vám umožní získat nejen unikátný zdroj přírodního světla, ale taky snížit náklady na elektrickou energii.

Pokud máte kancelářské prostory bez oken a světlíků, pak jsou světlovody Sunway Office vynikajícím řešením. Světlovod pracuje na principu sběru denního světla přes vnější kupoli a následně jeho přenosu a rozptýlení do vnitřních prostorů.

Světlovod může v případě trvalého pracovního místa zabezpečit denní složku světla dle normy STN EN 73 0580-1. Denní světlo má velký vliv na pracovní pohodu zaměstnanců, snižuje únavu a příznivě ovlivňuje jejich zdravotní stav. To jsou podstatné parametry, které by neměl podceňovat žádný zaměstnavatel.

Pro kancelářské prostory si můžete vybrat ze 2 velkostí světlovodů Sunway Office, světlovod s průměrem 56 cm anebo 72 cm.

Při výběru vhodné velikosti světlovodu do vašich firemních prostorů nás bez váhání kontaktujte telefonicky, mailem nebo pomocí kontaktního formuláře. Rádi odpovíme na vaše dotazy.

Kam umíme světlovod umístnit?

Naše světlovody pro kancelářské prostory

Sunway 560

Nabízíme na výběr různé tvary difuzorů: CUBE nebo APPLE.

SUNWAY 560 je vhodný pro splnění normy denního osvětlení pro pracoviště s vyšší zrakovou náročností.

Při prosvětlení kanceláře nebo pracoviště je potřebné zabezpečit světelnětechnický posudek. Doporučena délka světlovodu do 9m.

Sunway 780

Světlovod s průměrem 775 mm. Nabízíme na výběr různé tvary difuzorů: CUBE, APPLE nebo OPENAIR.

Je určen na prosvětlení prostorů až do 45m2 plochy. Světlovod SUNWAY 780 je vhodný pro splnění normy denního osvětlení pro pracoviště s vyšší zrakovou náročností.

Při prosvětlení kanceláře nebo pracoviště je potřebné zabezpečit světelnětechnický posudek.

Doporučena délka světlovodu do 20m.

Termoizolační vlastnosti světlovodu

Posledních 5 let je značným fenoménem úspora energie a energetická bilance budovy. Budují se energeticky pasivní domy, kde se klade velký důraz na prostup tepla přes stavební prvky. Ke kolaudaci potřebuje stavitel odevzdat energetický certifikát. Difuzor světlovodu SUNWAY standardně obsahuje izolační dvojsklo, plněné argonem. Současně máme v nabídce i prvek Izolway, který dokáže zabezpečit systému přestup tepla až na úrovni U=0,64.

S návrhy a instalací světlovodů máme dlouholeté zkušenosti, a proto se s jakýmikoliv dotazy obraťte na nás, rádi na ně odpovíme a poradíme.

Realizované instalace našich světlovodů